fast grammar دکتری ۹۸

گرامر جامع زبان عمومی آزمون دکتری Fast Grammar

توسط
گرامر جامع زبان عمومی آزمون دکتری Fast Grammar
۴.۷ (۹۳.۳۳%) ۶ votes

درس زبان عمومی دکتری شاید یکی از چالش های بزرگ داوطلبان آزمون های دکتری کلیه رشته ها باشد. در این مقاله قصد داریم بخش گرامر یا ساختار زبان عمومی آزمون دکتری را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم و برترین منبع ممکن جهت پاسخ دهی به سوالات این بخش را معرفی کنیم.


همانطور که حتما می دانید یکی از قسمت های مهم یادگیری زبان انگلیسی و شاید بتوان گفت سخت ترین بخش آزمون های زبان، بخش گرامر یا ساختار است. اما خوشبختانه در آزمون دکتری سوالات حول چند مبحث می باشد و با مطالعه و تسلط بر این مباحث براحتی می توان حداقل ۶ سوال را پاسخ داد. در درس زبان عمومی دکتری معمولا ۸ سوال از مجموع ۳۰ سوال از بخش گرامر یا ساختار زبان انگلیسی می باشد. پس حدود ۲۷ درصد از درس زبان عمومی آزمون دکتری را گرامر زبان انگلیسی تشکیل می دهد.
با نگاهی به سوالات می توان مباحث مورد سوال بخش گرامر آزمون دکتری را بصورت زیر دسته بندی کرد:
۱. جملات با بیش از یک جمله‌ واره (۴۰ تا ۵۰ درصد سؤالات!)
۲. ساختار و اجزاء جملات ساده
۳. جابجایی
۴. صفت‌ ها و قیدها
۵. فعل و شکل صحیح آن در جمله
۶. مطابقت فاعل و فعل
۷. جملات شرطی و کاربرد wish
۸. ساختارهای مجهولی
۹. ساختارهای همسان
خوب بعد از اینکه متوجه شدیم که سوالات بخش گرامر دکتری حول چه مباحثی است به معرفی بهترین منبع ممکن برای مطالعه و تسلط بر این مباحث بپردازیم. منبعی که هم مباحث را برای ما توضیح دهد و هم تست های مربوط را برای ما مشخص کند.
کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان (Fast Grammar) تألیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی با تشریح و توضیح مهارت‌ های گرامری ۶۰ گانه کتاب تافل لانگمن (برترین منبع گرامر آزمون های زبان در یک دهه اخیر) و به‌ همراه مثال‌ ها و تمرین‌ های متعدد با ترجمه فارسی، بعنوان یک کتاب منبع خوب و جامع برای تمامی داوطلبان آزمون‌ دکتری کلیه رشته ها تخصصی و همچنین زبان‌ آموزان در همه سطوح توصیه می‌ شود.

حتما بخوانید: معرفی کتاب تافل لانگمن

قسمت‌ های مختلف کتاب Fast Grammar (گرامر جامع آزمون‌ های زبان)
این کتاب از ۱۶ بخش تشکیل شده که هر یک از آنها بر روی یکی از مباحث گرامری مورد سؤال در آزمون‌ ها تمرکز می‌ کند. هر یک از بخش‌ ها، بصورت یک درس‌ نامه تنظیم شده و نکات درسی به‌ همراه تست‌ های نمونه ارائه گردیده است. توصیه می‌ شود درس‌ نامه‌ ها را به‌ دقت مطالعه نموده و سپس به سراغ تست‌ های پایانی و نمونه سؤالات آزمون‌ های مختلف بروید. با اینحال، در صورت داشتن محدودیت زمانی برای آمادگی جهت شرکت در هر یک از آزمون‌ ها، توصیه می‌ کنیم بخش‌ های زیر را با دقت و تمرکز بیشتری مطالعه نموده و آنها را در اولویت قرار دهید.
بخش های مهم برای بخش گرامر زبان عمومی آزمون‌ های ارشد و دکتری به ترتیب اهمیت:
بخش ۴ جملات با بیش از یک جمله‌ واره (۴۰ تا ۵۰ درصد سؤالات!)
بخش ۳ ساختار و اجزاء جملات ساده
بخش ۷ ساختارهای همسان
بخش ۵ جابجایی
بخش ۸ صفت‌ ها و قیدها
بخش ۹ فعل و شکل صحیح آن در جمله
بخش ۶ مطابقت فاعل و فعل
بخش ۱۶ جملات شرطی و کاربرد wish
بخش ۱۱ ساختارهای مجهولی

در زیر بخش هایی از مقدمه کتاب گرامر جامع آزمون های زبان Fast Grammar ویرایش دوم – چاپ سوم را برای شما آورده ایم:

… کتاب‌ های متعددی در زمینۀ گرامر و با هدف آماده‌ سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون‌ های زبان به رشتۀ تحریر در آمده‌اند، ولی بسیاری از این کتاب‌ ها یا به طرح مباحثی پرداخته‌ اند که در آزمون‌ ها دارای اهمیت چندانی نیستند و خوانندگان را با حجم زیادی از نکات گرامری شاید کم‌ اهمیت مواجه می‌ سازند، یا تنها به توضیح اجمالی نکات معینی بسنده کرده‌ اند که ممکن است ناکافی باشد. یکی از کتاب‌ های خوب، نظام‌ مند و موفق در توضیح ساختار و دستور زبان انگلیسی، کتاب تافل لانگمن است که کتاب حاضر بر اساس تشریح و توضیح مهارت‌ های ۶۰ گانۀ بخش گرامر آن تألیف شده است. در این کتاب تلاش نموده‌ ام تا با تشریح مهارت‌ های مطرح‌ شده در کتاب تافل لانگمن و افزودن توضیحات، مباحث و نکات تکمیلی و ارایۀ پاسخ تشریحی به تست‌ های منتخب از آزمون‌ های MHLE ،EPT ،MSRT، تولیمو و کنکور های ارشد و دکتری به زبانی بسیار ساده، بتوانم به داوطلبان گرامی کمک نموده و دغدغۀ یادگیری گرامر را در بین آنها تا حد زیادی کاهش دهم.

همانطور که در مقدمه این کتاب هم ذکر شده است، در این کتاب از هر گونه بحث بیهوده و اضافی که به نحوی برای داوطلبان آزمون های مختلف از جمله آزمون دکتری اهمیتی ندارد امتناع شده است. شما در این کتاب مباحث مورد سوال آزمون خود را با شیوه ای بسیار نوین و بصورت نکته ای و دسته بندی های متنوع خواهید آموخت. زبان کتاب Fast Grammar بسیار روان و سلیس است و شما حتی بدون هیچ پیش زمینه قبلی در زبان انگلیسی براحتی می توانید مطالب را فرا بگیرید. همچنین به آندسته از داوطلبانی که عنوان می کنند سطح نسبتا پایینی در گرامر زبان انگلیسی دارند و یا حتی علاقه ای به یادگیری زبان انگلیسی ندارند، می توان این نوید را داد که شما فقط کافیست که خواندن این کتاب را شروع کنید، نظر شما حتما تغییر خواهد کرد.
با فیدبکی که از داوطلبان آزمون های مختلف در چند ماه اخیر گرفته شده است متوجه شدیم که بیش از ۹۰ درصد آنها از مطالعه کتاب رضایت کامل را داشته اند و نتیجه دلخواه خود را کسب کرده اند که این یک افتخار بزرگ برای گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی (فست زبان) است. با استقبالی که از کتاب شد توانستیم در کمتر از ۹ ماه کتاب را به چاپ چهارم برسانیم.

ویژگی‌ های کتاب Fast Grammar تألیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی:
☑ آموزش کامل نکات به زبان ساده در ۱۶ بخش:

در قسمت درسنامۀ هر بخش نکات آموزشی به زبان بسیار ساده توضیح داده شده‌ اند. در این قسمت تلاش شده مهم‌ ترین نکات هر بخش با ذکر مثال و نکات تستی و سؤالات ادوار گذشتۀ آزمون‌ ها با پاسخ تشریحی ارائه گردد.
☑ قسمت در آزمون:

در قسمت در آزمون انتهای هر بخش، نحوۀ ارزیابی از مباحث هر بخش در آزمون‌ ها توضیح داده شده است. در این قسمت انواع سؤالاتی که از هر بخش در آزمون‌ ها مطرح می‌شود و شکل کلی گزینه‌ های نادرست در سؤالات برای رد گزینه‌ ها توضیح داده شده است
☑ قسمت Sample Test:

در انتهای هر بخش، یک آزمون نمونه با پاسخ تشریحی قرار داده که شامل سؤالاتی است که در آزمون‌ ها از آن مبحث بطور مکرر مطرح شده است.
☑ آزمون‌ های جامع، تست‌ های واقعی ادوار گذشتۀ آزمون‌ ها و تست‌ های کنکورهای ارشد و دکتری تا سال ۹۶
☑ نکات تست‌ زنی سریع بصورت ابداعی و انحصاری
کتاب Fast Grammar (ویرایش دوم) مجموعا شامل ۷۵۰ تست با پاسخ کاملا تشریحی از آزمون‌ های مختلف است.
برای دانلود رایگان یک فصل از کتاب Fast Grammar کلیک کنید.

برای خرید کلیک کنید.
کانال آموزش نکات زبان عمومی آزمون دکتری: https://t.me/phd_fastzaban
فروم تخصصی آزمون‌ های زبان: http://forum.fastzaban.com

مطالب مرتبط

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 1 =